17.10.2016

Porównanie pianki natryskowej PUR i pianki w sprayu

14692150 336041573412941 2408482421237518259 o

Czy natryskowa pianka poliuretanowa do izolacji jest taka sama jak pianka poliuretanowa w sprayu dostępna w każdym sklepie budowlanym?


Oto krótkie porównanie dwóch wspomnianych pianek. Po lewej stronie znajduje się próbka pianki natryskowej a po prawej próbka pianki w spray.
Różnice widoczne są zarówno w warstwie zewnętrznej jak i w przekroju pianek. Pianka natryskowa posiada bardzo małe pęcherzyki o jednolitej strukturze. W dotyku jest dość miękka.
Pianka w sprayu jest twarda i sztywna. Jej struktura jest nierównomierna. 
Jak widać juz na pierwszy rzut oka nie są to takie same pianki. Także ich zastosowanie i przeznaczenie się różni. Pianka w sprayu stosowana jest najczęściej do montażu okien, drzwi, parapetów itp. Natomiast pianka natryskowa przede wszystkim do izolacji, czasem wygłuszania.

 

baner1

Siedziba firmy znajduje się w Lublinie jednak ocieplenia pianą poliuretanową wykonujemy na bieżąco na terenie całego województwa lubelskiego między innymi w takich miejscowościach jak: Chełm, Włodawa, Zamość, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Janów Lubelski, Łęczna Krasnystaw, Kraśnik, Puławy, Radom, Lubartów, Radzyń Podlaski, Bełżyce. Poza tym także województwa mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie.