Dachy płaskie termo i hydroizolacja

Ocieplenie dachu płaskiego polega na aplikacji na jego powierzchnię kilku warstw zamknięto komórkowej pianki poliuretanowej. Dzięki swoim właściwościom adhezyjnym, pianka doskonale przylega praktycznie do wszystkich rodzajów pokryć dachowych, takich jak:

  • papa,
  • blacha,
  • membrany dachowe,
  • beton,
  • deski,
  • płyty OSB

W zależności od efektów jakie chce osiągnąć inwestor, nakłada się od 3 do 10 warstw, gdzie grubość jednej to ok 1,2 - 1,5 cm. Czyli maksymalna grubość warstwy ocieplenia może wynieść nawet 15 cm. Pianka doskonale dopasowuje się do podłoża, dzięki czemu otrzymujemy trwałą, bezspoinową powłokę, pozbawioną mostków cieplnych. Kolejnym atutem jest fakt, że materiał ten ma ponad 90% zamkniętych komórek, w efekcie czego powłoka jest wodoszczelna, czyli stanowi doskonałą barierę chroniącą przed działaniem deszczu i wodą z topniejącego śniegu. Jej stosowanie pozwala wyeliminować ryzyko przecieków w newralgicznych i trudno dostępnych miejscach dachu. Chodzi tu m.in. o kominy, mury ogniowe, instalacje solarne, wentylacyjne oraz świetliki i wyłazy. Pianka jest zabezpieczana dodatkową powłoką odporną na promieniowanie UV dodatkowo wzmacniając powierzchnię pianki. Dzięki swojej niskiej wadze, pianka poliuretanowa nie obciąża konstrukcji, a biorąc pod uwagę fakt, że współczynnik przewodzenia ciepła dla zamknięto-komórkowej pianki wynosi 0,022 W/(m·K) uzyskujemy idealną termo i hydroizolację dachu.

baner1

Siedziba firmy znajduje się w Lublinie jednak ocieplenia pianą poliuretanową wykonujemy na bieżąco na terenie całego województwa lubelskiego między innymi w takich miejscowościach jak: Chełm, Włodawa, Zamość, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Janów Lubelski, Łęczna Krasnystaw, Kraśnik, Puławy, Radom, Lubartów, Radzyń Podlaski, Bełżyce. Poza tym także województwa mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie.