Piana otwartokomórkowa

Pianka otwartokomórkowa jest lekkim, bezwonnym (po aplikacji) systemem poliuretanowym o strukturze otwartych komórek charakteryzującym się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi.

Jej natrysk przeprowadza się bezpośrednio na podłoże przy pomocy specjalistycznego sprzętu. W ciągu kilku sekund zwiększa ona swoją objętość kilkadziesiąt razy. Otrzymujemy dzięki temu miękką warstwę ciepłej, szczelnej i elastycznej piany termicznej, która wypełnia nawet najmniejsze szczeliny niemożliwe do ocieplenia metodami tradycyjnymi. Ogranicza się wówczas do minimum straty ciepła zimą, a latem pomieszczenia są chronione przed nadmiernym przegrzewaniem się, co wyraźnie przekłada się na oszczędność (koszty energii mogą być niższe nawet o połowę).

Pianka otwartokomórkowa cechuje się niską gęstością 7-9 kg/m3 dzięki czemu posiada doskonałe właściwości absorpcji fal akustycznych z współczynnikiem tłumienia alfa=0,5 co stanowi bardzo dobrą izolację akustyczną. Dodatkowo znakomita gęstość produktu sprawia, że przy bardzo małym udziale surowca, można uzyskać ogromną wydajność.

System BTP izolacje był opracowywany przez blisko 12 miesięcy przy udziale inwestorów i wykonawców, w taki sposób, by był atrakcyjny dla każdego (czystość, wydajność, oszczędność). Nasz system został przygotowany tak aby, aby nawet natryśnięcie 20-25 cm izolacji w jednej warstwie (wymaganej przez inwestora) nie stanowiło problemu. Idealna homogeniczność piany i brak zapachu oraz realizacja zamówienia do 24 godzin roboczych, stanowią silne atuty na tle konkurencyjnych rozwiązań. Autoryzowane środki spieniające nie niszczą warstwy ozonowej i jednocześnie zapewniają doskonałe właściwości izolacji termicznej i dźwiękochłonnej.

Zalety aplikacji

  • całkowita likwidacja mostków akustycznych i termicznych,
  • dobra przyczepność do podłoża,
  • mobilność,
  • penetracyjny charakter,
  • krótki czas realizacji 300 m2 w1 dzień

Zastosowanie

Pianka OK znajduje zastosowanie do izolacji termicznej na poddaszach, w ścianach działowych, podłogach drewnianych a także do wypełniania ubytków i pęknięć. Ponadto stosowana jest jako materiał akustyczny w ścianach działowych, stropach a nawet w studiach nagrań.

Jako materiał izolacyjny pianka PUR jest zdecydowanie lepsza od innych materiałów.

Na poniższych tabelkach możemy zauważyć różnice pomiędzy pianą PUR a innymi materiałami stosowanymi w budownictwie.

Właściwości pianki

CHARAKTERYSTYKA JEDNOSTKA S-OC-008
Gęstość pozorna rdzenia UNE-EN 1602 Kg/m3 ± 1
Wytrzymałość na nacisk UNE-EN 826 kPa 10 ± 3
Stabilność wymiarowa % Vol. < 0.5
Zawartość zamkniętych komórek ISO-4590 % < 10
Współczynnik przenikania ciepła UNE-EN 12667 W/mK 0.036

baner1

Siedziba firmy znajduje się w Lublinie jednak ocieplenia pianą poliuretanową wykonujemy na bieżąco na terenie całego województwa lubelskiego między innymi w takich miejscowościach jak: Chełm, Włodawa, Zamość, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Janów Lubelski, Łęczna Krasnystaw, Kraśnik, Puławy, Radom, Lubartów, Radzyń Podlaski, Bełżyce. Poza tym także województwa mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie.